Pokrova Photovernissage 2014
Главная О клубе Новости Авторы Фотопутешествия Партнеры Рассылка E-Mail
Поиск: 
Фотопутешествия Рівненський десант культури в Ольштині
Рівненський десант культури в Ольштині
На півночі Польщі недалеко від Калінінградської області та Балтійського моря у центрі Вармірсько-Мазурського воєводства розташувалось старовинне польське містечко Ольштин. З цим містом наше волинське Рівне поєднують давні, налагоджені в рамках раніше підписаних угод в різних сферах співпраці зв’язки, в тому числі і культурні.

На цей раз рівненську делегацію на чолі з одним з заступників голови РОДА та керівниками управлінь культури, освіти, економіки та фінансів представляли і представники творчих колективів. У складі делегації колектив театру на чолі з його керівником Володимиром Петрівим, голова національної спілки художників в особі Феофана Бобрика, директор рівненського держтелебачення Петро Мідріган, гурт „Дикий мед”. Рівненську творчу групу фотомайстрів „Простір-фото” представляли Олександр Харват та Олександр Купчинський.
У Ольштина, в якому мешкає близько 180 тисяч жителів є своя багата давніми подіями історія. Про це свідчить архітектура міста та пам’ятки. У центрі міста збережене „Старе място” серед якого виділяється Вармірський замок. У свій час тут колись мешкав та працював Микола Копернік, про що нагадує музей та пам’ятник цій особистості. Оригінальні фасади будинків, брущаті вулички, храми в стилі готики. Все це навіює на романтичний настрій та бажання простого споглядання та милування баченим. Тому з колегою по фотомистецтву з задоволенням займались вивченням оточуючого через об’єктиви своїх фотоапаратів.
У місті живе чимало українців, що пам’ятають та не забувають свою батьківщину та з деякою ностальгією приходять на зустрічі зі своїми земляками. А всього у Польщі їх мешкає близько 700 тисяч. Зі слів місцевих жителів, наприкінці 2 світової війни місто планувалось підірвати та знищити, але завдяки оперативно проведеної операції радянських військ, воно було звільнене від німецько-фашистських загарбників та збережене. Навіть страшно подумати, як це все комусь хотілось знищити? А скільки таких міст, у яких після воєн залишались тільки руїни? На превеликий жаль, збережених пам’яток культури та історії у світі залишилось набагато менше, чим зруйнованих та знищених.

Краєвиди навколо міста нагадують наші, волинські. В один з днів по дорозі у місто Гурово Ілавецьке можна було подумати, що ми знаходимось десь на Волині. Такі ж ліси. Навколо дороги вибухали спалахами, горіли в сонячних проміннях пожовклими і червоними листями дерева. Справжня волинська золота осінь, ще й погода у ці дні стояла напрочуд чудова.
Ще цей край називають краєм тисячі озер, яких тут вдосталь. А символом міста є лелека, котрих сюди весною злітається багато. На стовпах та дахах будиночків у селищах можна побачити багато їхніх гнізд.
Колектив рівненського театру два вечора радував справжніх та українських поляків українськими спектаклями. Ми також ще раз з задоволенням переглянули „Як наші діди парубкували” та „Украдене щастя”. Емоції та майстерність акторів сприймалась поляками без перекладача. В ці вечори зал був переповнений. А по закінченні, незважаючи на мовний бар’єр, зал аплодував стоячи.


Гурт „Дикий мед”, як потім розповідали, в одному з ресторанів завів відпочиваючу молодь українською піснею так, що їх відпустили тільки аж під ранок.
У фойє театру фотохудожниками була презентована фотовиставка шести авторів групи „Простір-фото”. Серед фотосвітлин краєвиди нашого краю та різних куточків світу фотохудожників Тані Д’Авіньйон, Олександра Купчинського та Олександра Харвата, чорно-білі студійні портрети Леоніда та Олександра Латті, портрети сучасників з серії „Полісся” Анатолія Похилюка. Велика кількість глядачів у театрі, на виставці свідчить про зацікавленість до української культури та її високий рівень.


Що потрібно для творчої людини? Показати свої творіння, побачити інші, обмінятися досвідом і творити. Плід мистецтва, творчої праці будь то театральна п’єса, пісня, вірш чи фотокартина мають побачити свого глядача і отримати від нього якесь враження, критику чи схвалення. Тоді мистецтво буде розвиватись.

В один з вечорів зал ресторану „Котара” був відданий на своєрідне кулінарне змагання рівненським та ольштинським кухарям. Наші кухарі Тамара та Василь показували свою майстерність з польськими кухарями. Величезний стіл було розділено на дві частини, на кожній з яких були приготовані страви української та польської кухні. Були тут і українські вареники з різними начинками, і домашня ковбаса, і налісники, і багато чого смачного іншого. Польська кухня також була представлена різносмачно.


Три дні візиту пройшли швидко та непомітно. Кожен отримав масу вражень та задоволення від побаченого та від приємного спілкування, отримав натхнення для творчої співпраці. Слід зазначити, що візит делегації рівнян був організований Урядом Вармінсько-Мазурського воєводства, організацією українців у Польщі та рівненською облдержадміністрацією і проходив в рамках року України у Польщі. Хочеться вірити, що культурні зв’язки і надалі будуть розвиватись і після закінчення року України в Польщі.


Олександр Харват

Опубликовано: 12.01.10   Просмотров: 3745
+  -  Печать 

Рекомендуем
Шляхами Великої Волині

Український  Центр Фотомистецтва

Главная О клубе Новости Авторы Фотопутешествия Партнеры Рассылка E-Mail
© 2021 www.prfoto.net        При повному або частковому відтворенні посилання на prfoto.net обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання).