Pokrova Photovernissage 2014
Главная О клубе Новости Авторы Фотопутешествия Партнеры Рассылка E-Mail
Поиск: 
Фотопутешествия Кременець – ворота раю
Творчість - справа інтимна, індивідуальна та потребує поклику душі, настрою, натхнення, вражень від побаченого, почутого. Надто часто в повсякденній маячні побуту, проблем, потрібного і непотрібного, яке часто-густо видається за потрібне, людина мистецтва не завжди здатна відволіктись та зазирнути, або й пірнути в глибину творчих пошуків. Під час перебування на новому місці - поза межами своєї домівки - з'являється більше можливості віддатись улюбленій справі. Саме з такою метою й проводяться пленери митців: дати свободу творчості поза впливом повсякденної рутини. А колектив учасників у даному випадку є позитивно впливовим та стимулюючим фактором для кожної творчої індивідуальності, позаяк присутні моменти змагальності та творчого обміну.

 


  Старовинне, багате історичними подіями та видатними постатями мальовниче містечко Кременець, що розмістилось на волинсько-подільському плато серед низки пагорбів в оточенні гір Замкової, Черчі, Воловиці, Дівочих скель, вже понад 777 років від першої писемної згадки приваблює до себе людей, які небайдужі до мистецтва. У місті є 22 храми! Архітектурне розмаїття споруд, музеї. Поруч міста - Джерело Святої Ганни, Гора Божа, Почаївська Лавра та багато іншого. Це зараз провінційне містечко забуте владою і знаходиться в занедбаному стані, а колись тут вирувало, кипіло життя творчої інтелігенції.
   Тут бував Тарас Шевченко, жив і працював польський поет Юліуш Словацький. Днями Кременецький гуманітарний педінститут відмітив своє 200-річчя. До такого ж ювілею готується ботанічний сад. Недарма ж сусідня Польща не залишається байдужою до цього містечка та вкладає значні кошти в збереження його історії, як, наприклад, у музей Словацького. Тут сама місцевість пронизана духом творчості. Тут хочеться творити.
    Невипадково, що саме в цьому місці Міжнародний фотопленер "Кременець - ворота раю. Осінь 2005" став першим для фотомитців на Волині. Організований і проведений він був на початку жовтня Олександром Смиком та Олександром Харватом на базі Будинку творчості "Потік Ірва" спільно з творчим об'єднанням "Арт-сейшн" при підтримці Кременецького відділу культури.
    На протязі п'яти днів рівненські фотомитці Леонід Латті, Олександр Купчинський, Анатолій Похилюк, Олександр Харват та фотографиня з американського Бостону Таня Д'Авіньйон мали можливість не тільки милуватись побаченим, а стали немов би мисливцями в пошуку сюжетів для своїх світлин, яких було вдосталь.


   Для пані Тані фотографія - це її життя, її професія, спілкування зі світом, її вільний та робочий час. У Леоніда - це є поєднання мистецтва та бізнесу. Захоплення фотографією з часом переросло в професію і він заснував фотоцентр "Світлина". Олександр Купчинський вважає, що саме завдяки фотографії він і став бізнесменом. Зараз він творчо підходить до вирішення бізнесових питань і має можливість більше часу та коштів віддавати улюбленій справі. Для фельдшера швидкої допомоги Анатолія це стало другою професією.
   Кожен день від світання був насичений новими сюжетами. Початок золотої осені та чудова погода стали наче співавторами фотохудожників. У такому дружньому партнерстві пройшов весь пленер. Щовечора в музичній кімнаті Будинку творчості можна було почути зразки світової класики у виконанні скрипаля Олега Дацюка у фортепіанному акомпанементі, насититись провінційним джазом від Ольги Біркової, отримати насолоду від української авторської пісні Олександра Смика, котрий показав декілька своїх проектів як ліричних так і іронічно-політичних. Смачна домашня кухня та відпочинок у інтер'єрі 19 століття придавали романтичності загальній дружній атмосфері творчого спілкування.
   В один з днів пленеру Леонід Латті та Олександр Харват у галереї Будинку творчості презентували авторську фотовиставку "Образ жінки в стилі ню", що для Кременця стало незвичайною подією. Можливо, хтось вперше побачив наскільки привабливими та спокусливими можуть бути такі фотокартини, коли вони підмічені поглядом не просто фотографа, а митця, оскільки жінка та її тіло завжди були водночас загадкою та натхненням для художника. Представлені чорно-білі та кольорові світлини стали підтвердженням такої думки. 
   За результатами фотозйомок на пленері в цій же галереї через місяць фотомайстри звітували своєю осінньою виставкою. Кременчани дивувались, подивившись на свої рідні місця поглядом фотохудожника. Вони раділи тому, у наскільки красивих місцях вони живуть, впізнавали і по новому пізнавали свій край і, я думаю, пишались тим.


   З 20 грудня виставка "Кременець - ворота раю, осінь, 2005" відкрита для глядачів у виставковій залі Рівненського Будинку вчених.


Олександр Харват, керівник фото пленеру, м. Рівне 

Опубликовано: 20.12.05   Просмотров: 3873
+  -  Печать 

Рекомендуем
Шляхами Великої Волині

Український  Центр Фотомистецтва

Главная О клубе Новости Авторы Фотопутешествия Партнеры Рассылка E-Mail
© 2020 www.prfoto.net        При повному або частковому відтворенні посилання на prfoto.net обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання).