Pokrova Photovernissage 2014
Главная О клубе Новости Авторы Фотопутешествия Партнеры Рассылка E-Mail
Фотовернисаж
Міжнародний Салон художньої фотографії
«Фотовернісаж на Покрову»

Щорічна конкурсна виставка авторського проекту „Обличчя Планети Земля” має на меті засобами фотомистецтва відображати мальовничість світу, розмаїття пам’яток історії, культури, архітектури, життя та побут людей, сприяти розвитку фотомистецтва і дружніх відносин між фотографами всього світу.

Галерея/Результати 2012 Галерея/Результати 2011 Галерея/Результати 2010 Галерея/Результати 2009
Галерея/Результати 2008
Галерея/Результати 2007
Книги, альбомы, каталоги

Фотожурнал
 
Журнал про фотомистецтво
Центр фотомистецтва
Український центр фотомистецтва
НСФХУ

Національна спілка фотохудожників України

Блог Фотоклуб 9x12
 
Блог Фотоклуб 9х12
Цифровичок

Цифровичок

ПРОФОТО

ПРОФОТО

Рівненщина туристична

Рівненщина туристична

Книги и статьи о фото
RSS / РСС
 
Объявление
 
Мастеркласс. О мастерах и мастерстве фотографии
 
Поиск: 
Поташня – чарунка Поділля, 2006
Поташня – чарунка Поділля, 2006
  На Вінниччині, в мальовничому й далекому від сучасних цивілізацій селі Поташня, ось уже втретє відбувся міжнародний мистецький пленер "Поташня - чарунка Поділля", організований справжнім патріотом України художником Прокопом Колісником. Шестеро художників, можна сказати, відводили душу на свіжому повітрі, малюючи та фотографуючи краєвиди, старенькі хатки, людей у їх сільському та простому побуті.   Кожен день народжувалися нові картини і художники, і селяни отримували масу задоволення та вражень від взаємного спілкування. Люди пишалися своєю причетності до народження творів мистецтва, що вони та їхні хатки, паркани, сади ставали об'єктами уваги митців.  Таку атмосферу людяності, простоти та поваги можна спостерігати дійсно тільки у "герметизованих" далеких селах.
  Тут, в Поташні, у цій забутій та покинутій владою глибинці, народжуються, живуть й помирають прості добрі люди. Тут, не в столичному мегаполісі, а в маленькому селі щорічно Прокопом Колісником влаштовуються гостини для людей не байдужих до мистецтва з усього світу. Саме тут, і я відчув себе маленькою, але значимою чарункою свого краю, своєї держави, світу.
  В приміщенні покинутої старенької хатки школи, відремонтованої, вибіленої та вифарбованої за ініціативи Прокопа Колісника, власних та винайдених коштів, створено музей культури села та галерея Прокопа Колісника. В експозиції музею чисельні й оригінальні старожитності, зразки народної творчості, старовинні документи з історії. В галереї - картини Прокопа та учасників пленерів. За чисельністю та значимістю експонатів та живописних полотен навряд чи зможе похвастати будь який інший подібний мистецький центр.
  Кожен пленер має свої особливості: в місці проведення, в організаційних питаннях та у складі його учасників. Поташнянський пленер має свою особливість ще й організації вернісажу, тобто підсумкової виставки учасників пленеру, що стає справжнім народним святом не тільки для художників, а й для всіх жителів села та їх гостей. Люди, як дорослі, так і діти, приходять у святкових вбраннях, вишитих сорочках. Цікаво спостерігати, як прості сільські люди захоплено розглядали живописні полотна, фотографії, впізнавали знайомі хатки, вулички, обличчя і раділи від побаченого. На вернісаж приїхали люди мистецтва та офіційні особи з Києва, областей, районів. А дует "Писанка" приїхав аж з Чернівців й підкорив своїми цимбалами та українськими піснями всіх без винятку.

Декілька слів про учасників пленеру та їхні враження.

Прокіп Колісник, м. Пряшів (Словаччина), художник, член НСХУ, письменник, викладач живопису Пряшівського університету, організатор мистецьких проектів. Народився в селі Поташня, де й і нині мешкає його мама. Любов'ю  до мами, свого краю пронизане все його мистецтво: в чисельних живописних полотнах, у віршах, літературних нарисах, в організованих та проведених мистецьких проектах. Живучи у Словаччині (після закінчення з золотою медаллю Київської Академії мистецтв), Прокіп не забуває рідний край та робить все на славу його.
"Пленер - це мить кохання з природою, а пленер в Поташні це ще й дотик до дитинства, до юності, до вічності".

Володимир Гарбуз, м. Київ, художник, член НСХУ, відомий та знаний як ілюстратор "Кобзаря" Тараса Шевченка видавництва "Просвіта". В живопису знайшов свою неповторну манеру письма, намагаючись кольором, широкими експресивними мазками передавати емоції того відчуття, які виникають під час спілкування з природою.
"Пленер - це здатність відчути себе частиною природи. Праця з натури дає багато відчуття кольору, ліній, повітря, стану пори року, стану душі".

Олесь Соловей, м. Київ, художник, член НСХУ, ст. викладач майстерні живопису та храмової культури НАОМІА.  
"Пленер - це дотик до джерел. "Я настільки люблю село - це мабуть генетична память - це відчув ще в дитинстві: спів пташок, робота в землі, ранкова роса... В наш урбанізований вік село це така віддушина, як одвічна любов. Поташня - типове й нетипове село, воно ніби герметизувалося від цивілізації, це ніби маленьке уособлення України. Недаремно ми вже втретє тут на пленері".

Левко Воєдило, м. Київ, художник, член НСХУ, викладач живопису університету "Україна".
"Пленер - це відношення, це задоволення від спілкування з людьми, з природою, які є єдиним цілим. Кожен, хто підходить до художника під час роботи, чимось пригощає: молоком, капустою, помідорами... Бабуся принесла пиріжок. Дякую, не треба. Синочку, від хліба відмовлятися не треба. В селі свій мікроклімат, в який ми попадаючи, живемо й органічно вписуємось".

Василь Корчинський, м. Київ, художник-графік, член НСХУ, займається живописом, скульптурой, витинанкою. Закоханий в народне мистецтво.
"Пленер - це зустріч зі світом, вільним, безпосереднім, народним, любов до природи. Втікаючи з мегаполісів, промислових центрів, з'являється відчуття єднання з природою, частинкою якої і є я сам".

Олександр Харват, м.Рівне, фотохудожник, член НСФХУ, керівник студії "Простір фото" міського будинку культури, організатор та учасник мистецьких проектів.
"Пленер - це свобода в творчості, праця "на свіжому повітрі" разом з натурою та ще й задоволення від такого творчого тандему. Це шалені можливості підгледіти у природи фрагменти життя, виділити їх в рамки та зафіксувати на картині. Це ще й нові знайомства, радість від спілкування, нові проекти..."

  Слід зазначити, що всі учасники пленеру є активної творчої життєвої позиції, авторами багатьох персональних виставок в Україні та за її межами.
В завершення даного проекту планується виставка учасників пленеру в Національному музеї імені Тараса Шевченка і видання альбому живопису та фотографій.
  Безумовно, що проведення таких проектів потребує значних матеріальних коштів. Кажуть, колись, за царських часів, купці та промисловці виборювали право благодійної участі у різних соціальних та мистецьких проектах, за що від держави отримували державні нагороди. На жаль, сьогодні у нашій державі поки не так. За меценатську допомогу потрібно ще й сплатити податки, що не вигідно бізнесменам. Але меценат з великої букви Валерій Фалілєєв винаходить можливість та й надає суттєву фінансову підтримку митцям, розуміючи, що якщо не він, то хто ж? Саме завдяки його підтримки відбувся ось уже третій міжнародний мистецький пленер, створені та радують людей музей та галерея. Відрадно, що міністерством культури розглядається питання про надання музею та галереї статусу народного, що дасть гарантовану фінансову підтримку по утриманню приміщень та експозиції. Ще б пак, тільки від Прокопа Колісника районний та сільський музей отримали в дарунок декілька десятків унікальних живописних полотен.
"Нашому роду нема переводу ..." - підсумував чарівним виконанням офіційну частину вернісажу дует "Писанка"

Опубликовано: 20.12.06 | Просмотров: 1839

Рекомендуем
Конкурсы под эгидой FIAP

Міжнародна Федерація Фотомистецтва
Фотоконкурсы
IL FIAP CLUB контакты
О деятельности FIAP
Формы званий FIAP

Шляхами Великої Волині

Український  Центр Фотомистецтва

Случайное фото
Петро Ричков
Петро Ричков
Главная О клубе Новости Авторы Фотопутешествия Партнеры Рассылка E-Mail
© 2020 www.prfoto.net        При повному або частковому відтворенні посилання на prfoto.net обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання).